Magia korka - moje podstawki dla Sisters of Battle

Witajcie moi mili!

Po długim czasie mitręgi czas nadgonić malarskie zaległości. W pierwszej kolejności na rozgrzewkę rozpocząłem prace nad podstawkami dla siostrzyczek. Materiałem który wykorzystuje to zwykła podstawka korokowa. Jest ona tania i łatwo dostępna, a co najważniejsze miło się z nia współpracuje. :)

Po wydłubaniu odpowiednich wielkości podkleiłem korek klejem typu Super Glue w dwie warstwy i przytwierdziłem do plastikowej podstawki . Trzymam się zasady że zawsze większy element jest na dole.
Po wyschnięciu kleju rozpocząłem nanoszenie podkładu Abaddon Black. Według mnie jest to konieczne z racji, że późniejsze warstwy farby które będziemy nakładać będą lepiej kryły.

Następnie przechodzimy do nałożenia głównej farby teksturalnej dzięki której uzyskamy naturalny wygląd skalny. Ja użyłem farby Citadel Astrogranite Debris . Tu musimy być cierpliwi. W zależności jakiej grubości użyjemy będziemy musieli odpowiednio długo poczekać, a naprawdę warto, bo efekt końcowy jest tego wart.

Kolejnym krokiem po odczekaniu jak farba wyschnie było nałożenie Citadel Shade Agrax 
Earthshade. Nada nam to delikatnego brązowawego nalotu tworząc swoistą głębie.
Przy wykorzystaniu farby Citadel Dry Tyrant Skull metodą suchego pędzla malujemy delikatnie kolejną warstwę koloru. Daje nam to ostatecznie efekt końcowy, który widzicie na poniższych zdjęciach. 

Jak Wam się podoba? Oceniajcie! 


Komentarze

Prześlij komentarz