Twin Missile Launcher Turrent - montaż

Witajcie!

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw "dozbrajający" Twin Missile Launcher Turrent. Celem było stworzenie dobrze wyglądającego pojazdu zachowując przy tym minimum realizmu. Jestem świadom, że realizm i Warhammer stoją ze sobą w dużej opozycji, lecz wygrały indywidualne kwestie estetyczne.  

źródło: games-workshop.com


Oryginalny model jest arcydziełem, którego miałem przyjemność wiele lat temu posiadać. Potrzebowałem jednak odmiany. Oto moja propozycja.Prześledźmy zatem całość w kilku krokach.

  • Po oczyszczeniu modelu wyrzutni rozpocząłem od nawiercenia otworu w podstawie, na której będzie się opierała cała konstrukcja. W otwór o średnicy 3mm wkleiłem magnez, który będzie stabilizował  oraz da możliwość obrotu wieżyczce. 

  • Następnie w elemencie podtrzymujący bezpośrednio "głowę" wyrzutni od spodu wywiercam miejsce pod kolejny magnes. Górną część przyklejam  na stałe do jednostki centralnej.  • Po bokach jednostki centralnej wywiercam z obu stron miejsce na magnesy.  • Kolejny etap rozpoczynam od wklejenia magnesów do przygotowanych już przez producenta otworów montażowych.

  • Ostatnim krokiem jest złożenie wszystkich elementów w jedno. 


Przyznam, że jestem zadowolony z efektu. Wieżyczka jest w pełni mobilna. Porusza się ona w każdą stronę. Możliwy jest częściowy lub całościowy demontaż. Twin Missile Launcher Turrent wygląda imponująco i może być wykorzystana w wielu innych pojazdach jako zamiennik oryginalnych komponentów. Polecam!


Komentarze

  1. Te magnesy to fajny patent. Myślę że sprawdzą się w praktyce.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz